پلمپ 21 واحد صنفی در شهرستان ابرکوه به علت تخلف از مصوبه ستاد مقابله با کرونا

محسن فلاح زاده در گفتگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در شهرستان ابرکوه ستاد تشکیل شده به منظور مقابله با این ویروس در استان یزد و شهرستان ابرکوه طی مصوبه‌ای اعلام کردند که کلیه اصناف به جز واحدهایی که مایحتاج ضروری مردم را تأمین می‌کنند تا 15 فروردین تعطیل خواهند بود.

کارشناس واحد بازرسی و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در راستای اجرای صحیح این مصوبه و جلوگیری از شیوع و قطع زنجیره ویروس کرونا، گشت‌های مشترک دادستان، پلیس اماکن، مسئول اتاق اصناف، رئیس و بازرس اداره صمت شهرستان از تاریخ 22 اسفند سال 1398 آغاز، فعالیت خود را به‌صورت جدی و با قاطعیت آغاز کرد.

فلاح زاده خاطرنشان کرد: طی بازرسی‌های انجام شده از 22 اسفندماه تاکنون تعداد 21 واحد متخلف از جمله عرضه آهن، گل، کفش، آجیل، لوازم‌یدکی موتور و خودروهای سنگین، کارواش، جوشکاری، خشکبار، بستنی‌فروشی، تلفن همراه، کالای برق صنعتی، پتو، لوازم ورزشی، فست فود، کافی‌شاپ و کابینت سازی، شناسایی و پلمپ شدند.

وی ادامه داد: به جز واحدهای صنفی نانوایی، قصابی، عمده و خرده‌فروشان مواد غذایی، خواربار به‌جز آجیل و خشکبار، برنج و حبوبات، میوه و تره‌بار، لبنیات، عطاری، مرغ و ماهی، لوازم طبی و آزمایشگاهی، آپاراتی‌ها، آژانس‌ها و تاکسی‌تلفنی‌ها، فعالیت سایر اصناف در شرایط کنونی، تخلف محسوب می‌شود و بر طبق قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

کارشناس واحد بازرسی و نظارت اداره صمت، تأکید کرد: تا زمانی که مصوبه ستاد مقابله با کرونا مبنی بر تعطیلی واحدهای صنفی به قوت خود باقی باشد، گشت‌های مشترک و بازرسی‌ها نیز به‌صورت مستمر ادامه خواهد داشت و با مالکان واحدهای تجاری متخلف برخورد و به مراجع قانونی معرفی خواهند شد.

 انتهای پیام/90027

مطالب مرتبط