پذیرش دانشجو در رشته‌های فاقد آینده شغلی کاهش می‌یابد

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، منصور غلامی عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برخی از شرکت‌های دانش بنیان در بورس حضور دارند اظهار کرد: مانعی به لحاظ قانونی برای حضور  شرکت‌های دانش بنیان در بورس وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه به طور کلی از شرکت‌های دانش‌بنیان مباحثی را می‌شنویم که عموماً حاکی از این است که جایگاه و اهمیت آنها در توسعه اقتصادی شناخته نشده است افزود: بنابراین بعضی از مواقع در خدمات‌دهی به این شرکت‌ها در ادارات و سازمان‌های مختلف ویژگی دانش‌بنیان امتیاز خاصی تعریف نشده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه به نظر می‌رسد باید پارک علم و فناوری اطلاعاتی از موانع شکل‌گیری، فعالیت و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان جمع‌آوری و ارائه کند تصریح کرد: این موانع را در وزارت علوم حل می‌کنیم و یا از دولت می‌خواهیم به دستگاه‌های ذیربط کمک کنند تا این موانع رفع شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد قابل توجهی از دانشگاهیان به تدریج شاغل خواهند شد ادامه داد: امروز که باب فعالیت‌های دانش‌بنیان باز شده جریان اشتغال به سوی اشتغال صنعتی و فنی هدایت می‌شود.

غلامی با تاکید بر اینکه در حاشیه رصد اشتغال دانشگاهیان به رشته‌های دانشگاهی رسیدیم که اشتغال بالایی ندارند گفت: در ساماندهی دانشگاه‌ها به دنبال کاهش پذیرش در این رشته‌ها هستیم.

انتهای پیام/89033/

مطالب مرتبط