دستورالعمل ممنوعیت تردد در استان ایلام امروز ابلاغ می‌شود/ غسال‌های اموات کرونایی بیمه می‌شوند

حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام، گفت: الحمدالله امروز شرایط غسل جانباختگان کرونا ویروس در استان ایلام فراهم شده و طبق مصوب ستاد بحران استان مقرر شد غسال‌هایی که در این راه جان خود را از دست می‌دهند شهید راه خدمت محسوب شوند. 

وی افزود: در این راستا این افراد بیمه می‌شوند و برای آنان پرونده نیز تشکیل می‌شود که در صورت اتفاق خسارت به این افراد پرداخت شود. 

امام جمعه ایلام ادامه داد: غسل دادن فوت شدگان وظیفه شرعی محساب می‌شود و افراد جانباخته بر اثر این ویروس از این امر مستثنی نخواهند بود.

19 جانباخته در ایلام بر اثر کرونا/ ابلاغ دستورالعمل ممنوعیت تردد در ایلام

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام، گفت: تا امروز پنج شنبه ۱۹ نفر در ایلام بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده‌اند و این آمار بسیار تاسف بار است. 

وی افزود: متاسفانه مردم استان همچنان به این موضوع بی اهمیت هستند و با رفتن به طبیعت توصیه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. 

استاندار ایلام اظهار مرد: در جلسه ستاد بحران امروز به احتمال زیاد دستورالعمل ممنوعیت  الزام ورود و خروج صادر شود و حتی افراد غیر بومی که در استان هستند از استان خارج شوند. 

سپاه تا ریشه کنی کرونا پای کار است

سردار جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام، گفت: سپاه استان با تمامی ظرفیتها بنا بر تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و استاندار ایلام در خدمت کاری به مردم از هیچ کوشی فروگذار نخواهد شد. 

وی افزود: مجموعه سپاه استان تا ریشه کنی این ویروس در کنار مردم است. 

انتهای  پیام/970821

مطالب مرتبط