توزیع 774 هزار لیتر الکل در لرستان/ روزانه 50 هزار ماسک در استان تولیدمی‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، محمدرضا صفی‌خانی امروز در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا که با حضور استاندار لرستان به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، بیان کرد: از ابتدای اسفندماه تاکنون بیش از 774 هزار لیتر الکل توسط 3 واحد تولیدی بین داروخانه‌ها، ادارات، مراکز بهداشتی و درمانی و سایر بخش‌ها توزیع شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای اسفندماه تاکنون بیش از 800 هزار عدد ژل و مواد ضدعفونی کننده در سطح استان توزیع شده است، افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تلاش‌های واحدهای تولیدی لرستان هیچگونه کمبودی در زمینه تولید مواد ضدعفونی کننده در سطح استان نداریم.

مسئول کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد مقابله با بیماری کرونای لرستان اظهار داشت: در همین راستا 12 واحد تولید ژل و مواد ضدعفونی کننده در استان در حال فعالیت بوده و به صورت مستمر به فعالیت خود ادامه می‌دهند و باید از تلاش‌های شبانه روزی فعالان اقتصادی و بخش تولید لرستان تقدیر و قدردانی کرد.

صفی‌خانی اظهار داشت: روزانه شاهد تولید 50 هزار ماسک در لرستان از سوی واحدهای تولیدی همچون زاگرس پوش و نساجی و سایر نهادها و ارگان‌ها هستیم.

وی عنوان کرد: 120 هزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی کردن معابر و محیط‌ها خریداری شده و با هماهنگی‌های صورت گرفته بر اساس نیاز میان شهرستان‌ها توزیع خواهد شد و مشکلی در این زمینه نیز نداریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان بیان داشت: با توجه به مصوبه شورای کرونا ضمن تقدیر و تشکر از صاحبان واحدهای صنفی که اقدام به بسته نگه داشتن واحد خود کرده‌اند، مقرر شده که اصناف غیر ضرور تا 15 فروردین ماه تعطیل باشند و در صورت تخلف اقدام به پلمپ و برخورد قضایی با آنها خواهیم کرد.

صفی خانی گفت: انتظار می‌رود هم استانی‌ها مواد ضدعفونی کننده و الکل مورد نیاز خود را تنها از مراجع قانونی همچون دارواخانه‌ها و مراکز عرضه محصولات بهداشتی خریداری کرده و از استاندارد بودن آنها اطمینان حاصل نمایند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط