تأمین ۴۶ هزار ماسک سه لایه و ۱۲ هزار ماسک «N95»

ناصر فغفوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان از عزم جدی صنعتگران زنجانی برای مقابله با کرونا خبر داد و اظهار کرد: صنعتگران استان زنجان همگام و همراه با تلاشگران حوزه سلامت، همت و عزم جدی خود را برای تولید اقلام مورد نیاز برای غلبه بر ویروس کرونا به کار بسته‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران حوزه صنعت استان با تغییر در خط تولید خود و تامین نیازهای حوزه بهداشت، درخواست‌های مراکز بهداشتی استان را به صورت کامل تأمین می‌کنند، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز پشتیبانی از این واحدها را وظیفه خود دانسته و اقدامات لازم را در این حوزه انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 6 واحد تولید مواد ضدعفونی کننده در سطح استان زنجان در حال فعالیت هستند، اضافه کرد: طبق هماهنگی این واحد ها تولیدات خود را در اختیار شرکت تعاونی داروسازان قرار می‌دهند.

فغفوری همچنین از آغاز تولید ماسک «N95» در زنجان خبر داد و گفت: به منظور رفع نیاز مراکز درمانی و برای نخستین بار در زنجان این کار انجام شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تصریح کرد: در همین راستا به منظور اقدامات تامینی اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا در سطح استان و با پیگیری‌های رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بیش از ۴۶ هزار ماسک سه لایه و ۱۲ هزار ماسک «N95» به  دانشگاه‌های علوم پزشکی استان تحویل داده شد.

وی گفت: هزینه این اقلام توسط واحدهای بزرگ معدنی و صنایع معدنی کشور و در راستای ایفای مسؤولیت‌های اجتماعی این واحدها تقبل شده است.

انتهای پیام/73005/ق

مطالب مرتبط